Operacja ostatecznie okazała się odpowiedzią na jego BPH

Operacja ostatecznie okazała się odpowiedzią na jego BPH

Podczas eliminacji zacznij od grup żywności, które są powszechnymi wyzwalaczami IBS, takich jak produkty mleczne. "Myślę, że ludzie mogą zacząć od prostych rzeczy. Zacznij od powiedzenia „Po prostu wyeliminuję główne grupy”" Kushner zaleca. „Sprawdź, czy poczujesz się znacznie lepiej, a następnie dodaj te grupy z powrotem pojedynczo. "

Nawet jeśli dziennik żywności nie rozwiąże zagadki tego, co powoduje IBS, jest to dobre miejsce na rozpoczęcie. Jeśli możesz wykluczyć niektóre pokarmy jako przyczynę objawów IBS, możesz porozmawiać z lekarzem o innych potencjalnych przyczynach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu układu pokarmowego!

Najnowsze w IBS

Próbujesz diety Low-FODMAP na IBS? Unikaj tych 4 powszechnych pułapek

Dieta o niskiej zawartości FODMAP może odegrać kluczową rolę w leczeniu zespołu jelita drażliwego, ale nie, jeśli padniesz ofiarą tych błędów.

Christina Vogt 16 kwietnia 2021

Co musisz wiedzieć o bólu IBS

Co powoduje ból brzucha u pacjentów z IBS i co mogą zrobić osoby żyjące z IBS, aby złagodzić swój dyskomfort?

By Ashley Welch Czerwiec 29, 2020

Martwe bakterie probiotyczne mogą pomóc osobom cierpiącym na IBS znaleźć ulgę

Naukowcy twierdzą, że stosowanie martwych probiotyków może być pomocne dla osób, które nie reagują dobrze na żywe bakterie.

Autor: Linda Thrasybule22 kwietnia 2020

Medytacja uważności zmniejsza objawy IBS i niepokój, wyniki badań

Naukowcy odkryli, że osoby z IBS, które praktykowały medytację uważności, zgłosiły również poprawę ogólnej jakości życia.

Autor: Ian Chant13 kwietnia 2020

Biznes diety

Stosowanie diety o niskiej zawartości FODMAP skłoniło jednego cierpiącego na IBS do uruchomienia usługi dostarczania żywności.

Przez Denise SchipaniPaździernik 22, 2019

Zespół jelita drażliwego łagodzony przez Internet, terapię telefoniczną

Według nowego badania, terapia poznawczo-behawioralna jest obiecująca w leczeniu IBS.

Lisa Rapaport 26 lipca 2019 r.

Czy powinieneś spróbować hipnoterapii kierowanej przez jelita na IBS?

Badania sugerują, że to holistyczne podejście może pomóc w radzeniu sobie z zaostrzeniami i objawami związanymi z jelitami.

Przez Sandra Gordon Czerwiec 17, 2019

Czy terapia poznawczo-behawioralna może pomóc złagodzić objawy IBS?

Jeśli masz zespół jelita drażliwego, nawroty mogą się zdarzyć w dowolnym momencie, powodując stresujące sytuacje społeczne. Podejścia takie jak terapia poznawczo-behawioralna. . .

Przez Linda ThrasybuleSierpień 23, 2018

Wykrywanie IBS przez słuchanie swojego jelita

Laureat Nagrody Nobla opracował urządzenie, które nasłuchuje twoich wnętrzności, aby wykryć IBS.

Autor Matt Seidholz 14 czerwca 2018 r.

Jak podróżować z objawami IBS

Do 14 listopada 2017 r."

Podstawą dobrego długoterminowego związku jest przyjaźń, zachowanie poczucia humoru oraz możliwość swobodnego i otwartego rozmawiania ze sobą. LWA/Dann Tardif/

Trudno znaleźć wiarygodne statystyki dotyczące częstości występowania niewiernych mężczyzn, ale istnieje wiele powodów, dla których mężczyźni oszukują. Chociaż powody mogą się różnić w zależności od osoby, dla niektórych zdradzających mężczyzn wydaje się, że po prostu nie czują się komfortowo w monogamicznym związku.

„Różnorodność seksualna jest ważna dla wielu ludzi, podobnie jak utrzymywanie stałych i niezawodnych części swojego życia”, mówi dr Daniel Sapen, autor i psycholog w prywatnej praktyce w Huntington Station w stanie Nowy Jork. „Bardzo często przekłada się to na podzielona strategia uspokajania i oszukiwania partnera, polegająca na wierze we wszystko, co wydaje się bezpieczne, a jednocześnie na polowaniu na nowych partnerów lub przynajmniej otwarciu na nowe możliwości seksualne. ”

Sapen dodaje, że dla tych mężczyzn „uczciwość jest mniej ważna niż iluzja uczciwości. Mogą odczuwać ogromne poczucie winy i wracać, próbując sprawić, by wszystko znów było słodkie. Ale ich podstawowym problemem jest odmowa uczciwej współpracy z partnerem nad tym, co wymaga poprawy. ”

To dość powszechny problem, mówi Sapen. W wielu przypadkach niewierni mężczyźni lub osoby uzależnione od seksu mogą uciekać się do oszustwa, aby zamaskować inne, głębsze problemy w swoim związku. „Są oszuści, którzy nie oszukują z przyzwyczajenia lub okazji, ale dlatego, że nie mogą bezpośrednio zająć się tym, co jest niesatysfakcjonujące w ich związkach”, wyjaśnia. „Ci mężczyźni muszą działać, gdy coś idzie nie tak, czerpiąc przyjemność gdzie indziej. ”

Dla niektórych mężczyzn zdrada może również wypełnić emocjonalną pustkę lub zapewnić ucieczkę od szarej codzienności. „Oszukiwanie może zaspokoić kilka potrzeb. Przyjemność z seksu to jedno, podekscytowanie „polowaniem” i nowość to drugie, a wzrost samooceny wynikający z możliwości „punktowania” z nowymi partnerami to jeszcze inna” – mówi Sapen. Jedno z niedawnych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Guelph sugeruje nawet, że mężczyźni z lękiem przed występami mogą szukać dodatkowych partnerów, aby mogli mieć „out”, jeśli spotkanie nie pójdzie dobrze.

Znaki ostrzegawcze oszustwa

Jeśli martwisz się, że możesz zbłądzić w pewnym momencie swojego związku, jest kilka oznak, na które możesz zwrócić uwagę, mówi Scott M. Bea, PsyD, psycholog kliniczny i adiunkt medycyny w Cleveland Clinic.

Uważaj, gdy:

Coraz bardziej interesuje Cię flirt z kimś nowym, aby ocenić możliwość nawiązania bardziej intymnej relacji. Masz uporczywe fantazje seksualne i romantyczne na temat konkretnego potencjalnego partnera. Zapraszasz lub zgadzasz się na samotne spotkanie lub kolację z osobą, z którą czujesz pociąg seksualny lub romantyczny. Zaczynasz zwierzać się osobie, z którą czujesz pociąg seksualny lub romantyczny. Masz historię niewierności połączoną z nową możliwością oszukiwania.

Jak uniknąć oszustwa

Nie ma wątpliwości, że pokusa dołączenia do rosnących szeregów oszukujących mężczyzn może być często wielka. Ale kiedy twoim największym pragnieniem jest po prostu pozostać wiernym i uniknąć stania się jednym z mężczyzn, którzy oszukują, możesz podjąć pewne kroki. Oto, co warto wypróbować:

Rozmawiaj ze swoim partnerem. Prawdziwy związek to coś więcej niż tylko seks. Posiadanie silnego, otwartego partnerstwa, w którym można swobodnie rozmawiać, jest ważne dla utrzymania silnej więzi, mówi Sapen. „Podstawą dobrego długoterminowego związku jest coś więcej niż tylko seks” – mówi. „To musi być przyjaźń — musi dotyczyć humoru, codziennych spraw, rytuałów i niespodzianek. Więc mów. „Bądź intymny. Kontakt fizyczny w silnym związku powinien obejmować coś więcej niż tylko seks. Intymny dotyk, od głaskania włosów po masowanie i proste trzymanie się nawzajem, jest kluczem do utrzymania silnych więzi. „Całuj, masuj i trzymaj te kochające ręce na sobie: działa to na podstawowych poziomach biologicznych, aby ludzie byli dosłownie połączeni, aby odpowiadać sobie nawzajem, przewidywać swoje potrzeby, patrzeć na siebie, a nie na nowych, nieznanych partnerów” mówi Sapen. „Ale ta fizyczna część, przykro mi to mówić, z czasem staje się coraz cieńsza. Więc musimy to nadrobić wysiłkiem. „Unikaj potencjalnych pułapek oszukiwania. Większość mężczyzn jest na tyle sprytna, aby poznać potencjalne pułapki, które prowadzą ich do niewierności. Więc jeśli naprawdę chcesz uniknąć takiego scenariusza, po prostu trzymaj się z daleka od takich sytuacji, mówi dr Bea. „Unikaj spotykania się sam na sam z kimkolwiek, kogo pociąga Cię seksualnie lub romantycznie, i nie powierzaj danych osobowych nikomu, komu pociąga Cię seksualnie lub romantycznie” – mówi. „Dobrym pomysłem jest również unikanie lub eliminowanie „przyjaznych” uścisków i pocałunków. To samo dotyczy nowych sposobów oszukiwania, takich jak czaty online.

Powiązane: Czy małżeństwo może przetrwać niewierność?

Wszystko to nie oznacza, że ​​musisz izolować się w związku wyłącznie ze współmałżonkiem lub partnerem, aby pozostać wiernym. W rzeczywistości może to prowadzić do nudy i mieć odwrotny skutek. „Szansa na utrzymanie świeżości umysłu i świadomości społecznej poprzez spędzanie czasu z dobrymi i różnymi przyjaciółmi w różnych sytuacjach oznacza, że ​​nuda i bezproduktywne fantazje mają mniej powodów do powstawania i są mniej intensywne” – mówi Sapen.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu mężczyzn!

Najnowsze informacje na temat zdrowia mężczyzn

Dlaczego wsparcie emocjonalne jest kluczowe w chorobie Peyroniego

Oprócz niepokojących objawów stan ten może mieć negatywny wpływ na umysły. Oto, co możesz zrobić, aby nim zarządzać.

Autor: Michael Dolan25 marca 2021 r.

Życie z chorobą Peyroniego: historia Marka

Oto jak jeden mężczyzna został skutecznie wyleczony z powodu choroby Parkinsona – i jak teraz pomaga innym.

Autor: Michael Dolan25 marca 2021 r.

Przewodnik konsumenta po niechirurgicznym leczeniu choroby Peyroniego

Autor: Jen Laskey 25 marca allegro nanovein 2021 r.

8 kont na Instagramie, które skłaniają mężczyzn do rozmowy o swoim zdrowiu

Ci wpływowi faceci pomagają innym otworzyć się na raka, chorobę Leśniowskiego-Crohna, trzeźwość i nie tylko.

By Kaitlin Sullivan Październik 13, 2020

Jak korzystanie z urządzeń elektronicznych w nocy może negatywnie wpłynąć na jakość nasienia?

Nowe badanie łączy wieczorną ekspozycję na urządzenia cyfrowe emitujące światło ze spadkiem jakości nasienia i snu.

Autor: Stacey Colino 9 września 2020 r.

Panel nalega, aby mężczyźni pijący alkohol powinni ograniczyć jego spożycie do jednego drinka dziennie

Wytyczne żywieniowe powinny się zmienić, aby powiedzieć Amerykanom, którzy piją, aby nie pili więcej niż jednego drinka dziennie, zaleca komisja.

Autor: Michael Dolan22 lipca 2020 r.

Lekarze powinni przepisywać terapię testosteronem mężczyznom tylko w przypadku dysfunkcji seksualnych, mówią nowe wytyczne

Po przeanalizowaniu dowodów American College of Physicians zaktualizowało swoje wytyczne dotyczące terapii zastępczej testosteronem u mężczyzn z niedoborem związanym z wiekiem. . .

By Beth Levine7 stycznia 2020

Czy stan przedcukrzycowy uszkadza plemniki i powoduje problemy z płodnością?

Nowe badania sugerują, że stan przedcukrzycowy, powszechny, ale niedostatecznie zdiagnozowany stan, może wpływać na zdrowie nasienia mężczyzn.

By Cheryl AlkonListopad 30, 2018

Dla mężczyzn więcej warzyw może oznaczać mniejszą utratę pamięci

Nowa analiza badania przeprowadzonego przez pracowników służby zdrowia wykazała, że ​​uczestnicy stosujący dietę bogatą w warzywa i owoce mieli mniejszy spadek funkcji poznawczych. . .

Autor: Brian P. Dunleavy 27 listopada 2018 r.

6 wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, które mężczyźni powinni zawsze stosować, według Petera Krausa

Autor: Katie Robinson, 12 listopada 2018 r."

Dostępnych jest kilka różnych rodzajów operacji w leczeniu przerostu prostaty. Pauline St. Denis/Corbis Po dwóch operacjach leczenia przerostu prostaty Jeffrey Anshel nie ma żadnych objawów.

Optyk z Carlsbad w Kalifornii, Jeffrey Anshel, OD, 64 lata, próbował leków leczyć uciążliwe objawy przerostu prostaty, ale te leki spowodowały równie dokuczliwe skutki uboczne. Operacja ostatecznie okazała się odpowiedzią na jego BPH.

BPH lub łagodny przerost gruczołu krokowego to termin medyczny określający powiększony, nienowotworowy gruczoł krokowy. W miarę wzrostu prostaty ściska cewkę moczową (rurka, przez którą przepływa mocz), powodując słaby przepływ moczu, ściekanie po oddaniu moczu oraz częstą i pilną potrzebę oddawania moczu.

„Leki, które uniemożliwiają oddawanie moczu kilka razy w ciągu nocy, wysuszyły mnie, więc musiałem pić wodę przez całą noc i stało się to błędne koło” – wspomina. "Są również po prostu obejściem problemu i nie leczą problemu — po prostu kontrolują objawy. ”

Z tych powodów lekarz Anshel zasugerował operację. Miał wtedy 56 lat. Istniało kilka różnych rodzajów operacji w leczeniu BPH wtedy, a teraz jeszcze więcej. Lekarz Anshela sprzedał mu przezcewkową resekcję prostaty (TURP) głównie dlatego, że ma krótszy czas powrotu do zdrowia niż inne bardziej inwazyjne operacje, takie jak tradycyjna operacja otwarta.

Jest to również najczęstsza opcja. Według Fundacji Opieki Urologicznej każdego roku około 150 000 mężczyzn w Stanach Zjednoczonych przechodzi TURP. Podczas zabiegu chirurg wprowadza instrument przez czubek prącia do cewki moczowej. Energia lasera następnie tnie tkankę i uszczelnia naczynia krwionośne. W tym zabiegu nie ma nacięć i zwykle obejmuje tylko jedno- lub dwudniowy pobyt w szpitalu. TURP można teraz bezpiecznie wykonywać również w trybie ambulatoryjnym, zgodnie z badaniem opublikowanym w 2014 roku w Canadian Urological Association Journal. Ogólnie rzecz biorąc, TURP jest wybierany dla mężczyzn z mniejszymi gruczołami krokowymi, którzy mają znaczące objawy obturacyjne, powiedział dr David B. Samadi, przewodniczący wydziału urologii i szef chirurgii robotycznej w szpitalu Lenox Hill w Nowym Jorku.

Lekarz Anshela wyjaśnił, że będzie bardzo mało krwawień, ponieważ laser jednocześnie tnie i kauteryzuje, a to oznacza szybszy powrót do zdrowia, wspomina. Operacja została przeprowadzona w Szpitalu ds. Weteranów, więc jego współpłatność była „rozsądna” – dodaje. Operacja poszła dobrze. Anshel przyjmował antybiotyki, aby powstrzymać wszelkie infekcje, oraz środki zmiękczające stolec, aby zapobiec wysiłkom. „Powiedziano mi, żebym się uspokoił i unikał seksu przez co najmniej miesiąc” – mówi.

Kiedy objawy powrócą

Wszystko było dobrze i dobrze przez około cztery lata, ale potem objawy Anshela powróciły. „Wtedy lekarze nie wiedzieli, jak długo utrzymają się wyniki TURP, ale teraz wiadomo, że utrzymują się one średnio od czterech do sześciu lat” – mówi.

Anshel zdecydował się na powtórzenie operacji. Jednak za drugim razem jego lekarz zastosował nowszą procedurę znaną jako Button TURP. W tej procedurze do celownika dołączone jest małe urządzenie w kształcie guzika, które emituje ciepło w celu odparowania tkanki gruczołu krokowego powodującego objawy. Dzięki przyciskowi TURP zmniejsza się krwawienie.

POWIĄZANE: 6 pożywienia dla zdrowej prostaty

Druga operacja Anshela miała miejsce około rok temu i jak dotąd jest dobra, mówi. Dziś jego funkcje seksualne są w porządku i nie ma już pilnej potrzeby. „Mogę wytrzymać, aż będę mógł odejść, co jest ogromną korzyścią”, mówi.

Znalezienie odpowiedniej opcji chirurgicznej

Większość przypadków BPH była leczona za pomocą otwartej operacji, która obejmowała nacięcie, ale obecnie dostępnych jest wiele mniej inwazyjnych opcji. Najlepszy dla Ciebie zależy od wielkości prostaty i nasilenia objawów, które ona powoduje. Nie musisz usuwać dużego kawałka, aby większość mężczyzn mogła oddać mocz, mówi Samadi. „Jeśli usuniesz blokowaną część, radzą sobie równie dobrze. ”

Opcje inne niż TURP obejmują poszerzenie cewki moczowej z przezcewkowym nacięciem prostaty (TUIP) i jeszcze mniej inwazyjne procedury, które wykorzystują ciepło lub fale radiowe do usunięcia niedrożności. Podobnie jak w przypadku TURP, istnieje szansa, że ​​którakolwiek z tych procedur będzie musiała zostać powtórzona po określonej liczbie lat.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu mężczyzn!

Najnowsze informacje na temat zdrowia mężczyzn

Dlaczego wsparcie emocjonalne jest kluczowe w chorobie Peyroniego

Oprócz niepokojących objawów stan ten może mieć negatywny wpływ na umysły. Oto, co możesz zrobić, aby nim zarządzać.

Autor: Michael Dolan25 marca 2021 r.

Życie z chorobą Peyroniego: historia Marka

Oto jak jeden mężczyzna został skutecznie wyleczony z powodu choroby Parkinsona – i jak teraz pomaga innym.

Autor: Michael Dolan25 marca 2021 r.

Przewodnik konsumenta po niechirurgicznym leczeniu choroby Peyroniego

Autor: Jen Laskey 25 marca 2021 r.

8 kont na Instagramie, które skłaniają mężczyzn do rozmowy o swoim zdrowiu

Ci wpływowi faceci pomagają innym otworzyć się na raka, chorobę Leśniowskiego-Crohna, trzeźwość i nie tylko.

By Kaitlin Sullivan Październik 13, 2020

Jak korzystanie z urządzeń elektronicznych w nocy może negatywnie wpłynąć na jakość nasienia?

Nowe badanie łączy wieczorną ekspozycję na urządzenia cyfrowe emitujące światło ze spadkiem jakości nasienia i snu.

Published
Categorized as Blog