Lisaks vähendab see naastude kogunemist arteritesse.

Lisaks vähendab see naastude kogunemist arteritesse.

Joe tööandjal on head kavatsused nõuda, et kõik töötajad läbiksid iga-aastase füüsilise läbivaatuse, kuid võib juhtuda, et nad teeksid rohkem oma inimeste tervise parandamiseks, käivitades programme, mille eesmärk on vähendada tööstressi, õpetades kuidas töötajad stressiga paremini toime tulla ja kolesteroolitaseme fikseerimise kaotades.

Mõelge dr Michael Haley nõuannetele, kes pooldab Aloe verat kui loomulikku vahendit paljude sise- ja välishaiguste ravimisel.

Narkootikumide võtmine pelgalt numbri muutmiseks on sama, mis tule kustutamiseks silmsideme ette panemine. Pigem peaksite endalt küsima: “Kuidas saaksin oma toitumist, treeningut, puhkust ja mõtteid parandada?”, seejärel asuge tegema vajalikke muudatusi, et oma tervist pikas perspektiivis tõhusalt ja loomulikult optimeerida.

Kolesterool ei tapa; kuid kontrollimatu või halvasti juhitud stress võib seda kindlasti teha.

Mittenakkushaigusi ehk mittenakkuslikke haigusi on neli suurt kategooriat ja need on planeedi peamiseks surmapõhjuseks kuuel inimesel kümnest. Neli NCD rühma on südame-veresoonkonna (südame) haigused, vähk, kroonilised kopsuhaigused ja diabeet. Need on peamiseks surmapõhjuseks peaaegu kaheksal kümnest teisest ja kolmandast maailmast.

Need on maailma vähem jõukad ja vaesuses kannatavad riigid. Kui teil pole palju raha, surete tõenäolisemalt noorelt ja NCD tõttu. Kuid siin on konks, vajate raha, et vältida NCD-sid. Maailma vähipäeva raames avaldas Johns Hopkinsi ülikooli rakendusökonoomika, globaalse tervise ja äriettevõtete uuringu instituut mitmeid artikleid „Adressing the Gaps in Global Policy and Research for NCDs”.

Mõtteaine

Nende artiklite autorid annavad mõtteainet esimese maailma eliitjuhtidele viies olulises NCD-de vastu võitlemise tegevusvaldkonnas. Need tegevuspunktid on järgmised: tarneahelate tugevdamine, regulatiivse lähenemise kiirendamine, HIV/AIDSi õppimise rakendamine peab parandama juurdepääsu sekkumistele, esmatasandi arstiabi ümberstruktureerimine ja mitut valdkonda hõlmavate meetmete edendamine. Kõik see nõuab palju raha.

Uuringut rahastas Rahvusvaheline Ravimitootjate Föderatsioon Ühendused (IFPMA), kes osalevad Maailma Terviseorganisatsiooni foorumil, mis käsitleb mittenakkuslike haiguste ülemaailmset tegevuskava käesoleval aastal toimuval Maailma Terviseassambleel.

Samal ajal oli 2008. aastal 56 miljonist surmast 36 miljonit mittenakkuslike haiguste tõttu ja 29 miljonit neist vaesemates riikides. Kas kõigi nende ekspertide aega ei kulutaks paremini maailma ressursside õiglasemal alusel ümberjaotamise süsteemi väljatöötamiseks ja seeläbi kogu selle surma kõige põhilisema põhjuse leidmiseks?

Südame-veresoonkonna haigused moodustasid peaaegu poole, 17 miljonit 2008. aasta surmajuhtumitest. Igat liiki vähktõbe tabas peaaegu 8 miljonit inimest, samas kui hingamisteede haigused, nagu astma ja kroonilised hingamisteede obstruktsioonid, surid veidi üle 4 miljoni inimese. Diabeet oli süüdlane vaid 1,3 miljonis surmajuhtumis.

NCD riskifaktorid

Kõigi nelja kategooria mittenakkuslike haiguste riskitegurid on enam levinud maailma vaeste ja keskmise sissetulekuga rahvaste seas. Tubaka tarbimine on suur riskitegur. Vähem haritud ja harimatud on kergesti veendatavad “suure tubaka” keerukate ja rikkalike turundustegevusega. Seoses suitsetajate arvu vähenemisega heal järjel, haritud läänemaailmas on arengumaad rahvusvaheliste sigaretifirmade peamisteks sihtturgudeks.

Alkoholi kuritarvitamine on veel üks NCD riskitegur ja lugu on sama, sest kehv haridus ja jõukuse puudumine on selle halva tervise kevade sotsiaalne retsept. Muidugi, mida vähem on inimestel raha, seda halvem on nende toitumine. Tervislikust kõrgem veresuhkru tase, ebatervislik kolesteroolitase (kui saate vereanalüüse lubada) ning puu- ja köögiviljade puudus niigi tasakaalustamata toitumisest seavad eriti lapsed kindlale teele varajase NCD-surma suunas.

Suvaline arv WHO vestlevaid poode muudab NCD jaoks vaid marginaalset erinevust. Maailma poliitilised institutsioonid saavad sellest Catch 22-st välja murda ainult siis, kui asendada kasumi saamise motiiv omakapitali motiiviga.

Südamehaigused on nii meeste kui naiste peamine surmapõhjus. Õnneks on palju asju, mida saate teha, et vähendada oma südamehaiguste riski ja parandada oma üldist tervist. Tervisliku kehakaalu säilitamine ja regulaarne treenimine aitab hästi hoolitseda oma hammaste ja igemete eest. See on õige! Uuringud on näidanud, et igemepõletikku põdevatel inimestel on suurem tõenäosus igemehaiguste tekkeks. Tõenäoliselt kõige olulisem asi, mida saate teha südame-veresoonkonna haigustesse haigestumise riski vähendamiseks, on teha oma toitumise osas arukaid valikuid. Tegelikult võib südamele tervislike toitude söömine vähendada insuldi või südamehaiguse riski kuni 80%. Põhimõtteliselt soovite:

Sööge rohkem tervislikke rasvu ja vähem transrasvu. Valige pakendatud puu- ja köögiviljade asemel värsked puu- ja köögiviljad Sööge rohkem täistera kiudaineid ja vähem töödeldud kiudaineid. Tarbige 1% või madala rasvasisaldusega piimatooteid, mitte täispiimast valmistatud tooteid.

Vaata etikette

Ameerika Südameassotsiatsioon on muutnud inimestel toidupoes või restoranis söömas tervislikumaid ja arukamaid valikuid lihtsamaks. Otsige tooteid, mille pakendil on punane süda ja valge linnuke. See on AHA logo ja näitab, et tooted vastavad sertifitseerimiskriteeriumidele nii rasvasisalduse, kolesterooli üldkoguse, naatriumisisalduse, suhkru üldkoguse kui ka kasulike toitainete osas.

Tervislike valikute tegemisel ei saa loota ainult siltidele. Mõned tootjad võivad väita, et nende toode on teie südamele hea ja sisaldada isegi punast südant, mis meenutab AHA logo. Teised väidavad näiteks vähendatud rasvasisaldust ?? et panna teid arvama, et toode on tervislik valik. See ei ole alati nii.

10 parimat toitu südamehaiguste ennetamiseks

Ameerika dieediassotsiatsiooni ja Clevelandi kliiniku toitumiseksperdid on välja selgitanud mõned parimad toidud südamehaiguste ennetamiseks. Meditsiinilised uuringud Mayo kliinikus ja Harvardi ülikoolis varundavad andmeid. Kui te neid veel ei söö, soovite kindlasti lisada need 10 toitu oma igapäevasesse dieeti.

Lõhe: Lõhe on rikas DHA ja oomega-3 rasvhapete poolest, mis on head rasvad. Need on olulised uute rakkude tootmiseks ja aitavad vähendada teie kolesterooli taset. DHA-l ja oomega-3 rasvhapetel on ka põletikuvastased omadused, mis ahendavad veresooni. Linaseemned: see toit sisaldab ka palju oomega-3 rasvhappeid. Linaseemneid leidub sageli hommikusöögihelvestes, muffinites ja jogurtiparfeedes. Kaerahelbed: Kaerahelbed on kõrge valgu- ja kiudainesisaldusega, mis alandab ka teie vere kolesteroolitaset. Kuid mitte kõik kaerahelbed pole teile head. https://tooteulevaade.top Otsige täistera kaerast valmistatud tooteid, mis ei sisalda lisatud suhkrut. Terasest lõigatud kaerast valmistatud kaerahelbed on vaieldamatult teie südamele parimad. Mustad oad või oad: kumbagi tüüpi oad on täis B-kompleksi vitamiine, mis toetavad teie südame-veresoonkonna süsteemi, metaboliseerivad süsivesikuid ja suurendavad teie energiat. Mustad või oad on ka hea oomega-3 rasvhapete, kaltsiumi ja lahustuvate kiudainete allikas. Mandlid või kreeka pähklid: pähklid on veel üks hea DHA ja oomega-3 rasvhapete allikas. Need sisaldavad ka mono- ja polüküllastumata rasvu, mida peetakse headeks rasvadeks. Punane vein: iga päev klaasi punase veini joomine võib vähendada ka teie südamehaiguste riski. Punane vein on täis võimsaid antioksüdante, mis takistavad verehüüvete teket, vähendavad halva kolesterooli (LDL) l ja tõstavad teie head kolesterooli (HDL). Kui te alkoholi ei joo, saate siiski kasu punastest viinamarjadest valmistatud mahlade joomisest; käärimisprotsessi tõttu on aga punase veini antioksüdantide tase kontsentreeritum ja võimsam. Tuunikala: tuunikala on veel üks hea oomega-3 rasvhapete allikas. Sööge seda kindlasti mõõdukalt, kuna tuunikala on tavaliselt kõrge elavhõbedasisaldusega. Tofu: seda südametervislikku toitu kasutatakse sageli punase liha asendajana. See on kõrge valgusisaldusega ning täis niatsiini, folaati, kaltsiumi, magneesiumi ja kiudaineid – need kõik suurendavad kardiovaskulaarsüsteemi funktsionaalsust. Pruun riis: Pruun riis sisaldab palju kiudaineid ja soodustab südame tervist. Pruuni riisi õlid takistavad kehakaalu tõusu ja võivad vähendada halva kolesterooli taset veres. Lisaks vähendab see naastude kogunemist arteritesse. Murakad ja mustikad: murakates ja mustikates leiduvad looduslikud ekstraktid on täis immuunsust tugevdavaid antioksüdante. Head on ka jõhvikad, maasikad ja vaarikad, kuid kõige kõrgema kontsentratsiooniga on murakad ja mustikad.

Samuti on palju muid toite, mis vähendavad teie südamehaiguste riski. Tume šokolaad, tee, jogurt ja rosinad toimivad erineval viisil, et edendada ka südame tervist.

Statiinid on retseptiravimid, mille eesmärk on vähendada halva kolesterooli taset teie veresoontes. Nagu kõigi ravimite puhul, on ka riskid ja eelised. Toidu- ja ravimiameti ning FDA ja Kanada terviseameti praegune soovitus on, et kasu kaalub üles riski inimestele, kes peavad statiine võtma. On palju inimesi, kes võtavad statiine arstide korraldusel, ja palju inimesi, kes peavad neid võtma, kuid ei tea seda veel.

Kas statiinid põhjustavad diabeeti?

Health Canada teatab kõigile kodanikele, et statiinide sildid on muutunud. Kõik kolesterooli alandavad retseptid sisaldavad nüüd hoiatust kõrgenenud veresuhkrusisalduse riski ja mõnevõrra väiksema suurenenud diabeediriski kohta. Võimalikud kõrvaltoimed mõjutavad eriti patsiente, kellel on südamehaiguse suhtes nõrkus.

Tervishoiuasutused on kõikjal üle vaadanud kõik olemasolevad statiiniuuringute andmed ja jõudnud järeldusele, et diabeedi tekkevõimalused on enamasti nende inimeste seas juba kalduvus sellele haigusele. Näiteks inimesed, kellel on eriti kõrge glükoosi- või triglütseriidide tase, või inimesed, kes on rasvunud ja/või kellel on hüpertensioon. Kuid ikkagi on üldine kasu südamele ja keha veresüsteemidele rohkem kasu, kui nad riskivad, kuna statiinid vähendavad kolesteroolitaset. Kogu pilt statiinide ümber on väga keeruline ja sõnumid on segased. Meedias on ilmunud mitmeid tervisehirmulugusid, mis saavad liigset tähelepanu.

Kas peaksite kõrge kolesteroolitaseme jaoks võtma statiiniravimeid? Statiinide KKK-d! Koensüüm Q10 vähendab lihasvalu patsientidel, kes saavad statiine, punast pärmi riisi, vaadati läbi kolesterooli alandamiseks

Kuidas statiinid toimivad?

Statiinid toimivad, blokeerides organismis ensüümi tootmist, mis moodustab maksas kolesterooli. Suurenenud kolesteroolisisaldus veres on südame-veresoonkonna haiguste eelkäija ja oluline tegur diabeedi tekkes. Diabeet on kurnav seisund, mille puhul teie keha ei suuda veresuhkrut omastada. Põhjus on selles, et teie keha ei tooda insuliini või on toodetava insuliini suhtes tundetu. Diabeet on mitme põhjusega ja mitme sümptomiga haigusseisund, mille võivad vallandada mitmed tegurid. Seega ei tähenda väike veresuhkru taseme muutus kõigil juhtudel automaatselt riski suurenemist.

Uus hoiatussilt?

Kõik täna turul olevad statiinid on nüüd uuendatud märgistusega. See sisaldab nõuandeid kõrgenenud veresuhkru taseme ja diabeediga nakatumise ohtude kohta. Veelgi olulisem on see, et on olemas juhised selle kohta, kuidas tuvastada inimesi, kellel on suurem risk saada statiinide režiimi. Ainus realistlik soovitus on aga see, et arstid peavad hoolikalt jälgima statiini saavatel patsientidel ja väga usinalt kõrge riskirühma kuuluvaid patsiente.

Patsiendi seisukohast peavad nad enne mis tahes ravimi võtmise lõpetamist konsulteerima oma arstiga ja välja selgitama, kas nad kuuluvad kõrge riskirühma. See on eriti oluline, kui patsiendid saavad teada kõrgenenud veresuhkru taseme sümptomitest. Need on; urineerimisvajaduse märkimisväärne suurenemine, ebanormaalne janu ja/või söögiisu suurenemine. Pikas perspektiivis võivad statiinide kõrvaltoimed olla mälukaotus ja lihaste vigastused.

CPR on elupäästja, nagu avastas Susanna Rohm, Marietta, Ga. Tema 3-kuune poeg Isiah oli kodus olles hingamise lõpetanud. Susannah kutsus abi kahele noorele poisile, kes mängisid väljas jalgpalli. Rocky Hurt ja Ethan Wilson, mõlemad 9-aastased, mängisid palli, kui kuulsid hüüdeid hädaabinumbril ja abi saamiseks. Paar oli õnneks õppinud koolis plakatitelt kardiopulmonaalset elustamist.

Nad asusid kohe lapse kallale ja juhatasid ärritunud ema protseduuri läbi, ükski vanem ei taha seda kunagi teha. Õnneks see töötas ja Isiah elab edasi.

Kardiopulmonaarse elustamise uued juhised

American Heart Association ehk AHA on hiljuti esitanud uued reeglid kardiopulmonaalseks elustamiseks, mida mäletatavasti nimetatakse CPR-ks. Uued reeglid panevad heade samariitlaste esmaabitehnika südamesse kiired ja täpsed rinnale surumised (pole mõeldud sõnamängu).

Meditsiiniline konsensus on selle taga, et AHA keskendub kompressioonidele ja suust suhu päästvale hingamisele. Mida on propageeritud viimased pool sajandit. “Ainus viis on kompressioon,” ütleb Ohio osariigi ülikooli erakorralise meditsiini arst AHA pressiesindaja. Päästehingamine on endiselt osa esmaabijuhistest, kuid mõeldud lastele ja kõigile, kelle probleemiks on eelkõige hapnikupuudus.

AHA muudatused nende juhistes on pärit pärast seda, kui üha rohkem tõendeid on uuringutest, mis tõestavad, et inimesed, kes on tunnistajaks südameseiskumise sündmusele, on rohkem valmis tegema kompressiooni ilma suust suhu kui tavalise CPR-ga. Kuid veelgi olulisem on see, et kompressioon-CPR töötab patsientidel tegelikult paremini. “See on suur asi,” ütleb Nashville’i Vanderbilti ülikooli erakorralise meditsiini juhataja, kes on pikka aega muudatuse poole püüdlenud. “Inimesed seisavad ringi, samal ajal kui teised surevad, kui neil pole vaja muud teha kui rinda pumbata.”

Kui levinud on südameseiskus?

Umbes 300 000 ameeriklast kannatab igal aastal südameseiskumise all, kliinilistest asutustest kaugel. Neil on südameatakk või neil on mõni muu koronaarhäire. Veidi alla 8% ehk 24 000 sureb. Ajakirjas Lancet avaldati hinnang 3700 CPR-juhtumi kohta. Hämmastaval kombel öeldi, et ilma suust suhu CPR-ita kompressioonid aitasid taastuda 22% rohkem inimesi kui varem soovitatud meetod. Sellest tulenevalt võivad AHA muudatused päästa igal aastal ainuüksi Ameerikas kuni 3000 elu ja ülejäänud maailmas veel 5000 kuni 10 000 elu.

[box type=”info”]Teine oluline uurimus, mis avaldati eelmise aasta oktoobris ajakirjas Journal of the American Medical Association, näitas, et inimestel, kes kasutasid CPR-i “ainult kompressioonide” versiooni, õnnestus ellujäämise arvu suurendada 3 või 4-ni kümnest väiksemalt. rohkem kui 2 patsiendil 10-st, kes said tavalist CPR-i või ei saanud üldse esmaabi.

Published
Categorized as Blog